محاسبه مساحت برگ با آنیکس امیکا

برای محاسبه مساحت برگ به صورت دستی می توان از آنیکس امیکا استفاده کرد. در صورتی نیاز به محاسبه مساحت برگ به صورت خودکار دارید میتوانید از نرم افزار Anix Pro استفاده کنید.

نکات لازم برای عکس گرفتن از برگ

از آنجایی که در نرم افزار آنیکس امیکا، به صورت دستی دور تا دور برگ را انتخاب می کنیم نیاز به رعایت اصول عکس برداری نیست. تنها باید دقت کنید که برگ و خطکش، هر دو در یک صفحه باشند به عبارت دیگر فاصله هر دو تا دوربین یکسان باشد. برای زیبا تر شدن تصویر، میتوانید از یک کاغذ یل مقوای سفید استفاده کنید و قبل از عکاسی آن را زیر برگ قرار دهید.

محاسبه مساحت برگ

گام اول: وارد کردن تصویر به نرم افزار

تصویر مورد نظر را وارد نرم افزار آنیکس امیکا کنید – آموزش وارد کردن تصویر در آنیکس امیکا را مشاهده کنید.

گام دوم: کالیبره کردن نرم افزار

با استفاده از سنجه ای که در کنار برگ قرار داده اید، می توانید نرم افزار را کالیبره کنید. برای اینکار از پنل های سمت چپ، گزینه Calibration را انتخاب کنید. پیشنهاد می کنم آموزش کالیبره کردن نرم افزار آنیکس امیکا را مشاهده کنید.

گام سوم: اندازه گیری مساحت با ابزار Polygon

مطابق تصویر زیر، از ابزارهای موجود در سمت راست، Polygon را انتخاب کنید. این ابزار به شما این امکان را می دهد تا یک چند ضلعی ترسیم کنید.

محاسبه مساحت برگ با آنیکس امیکا

به دقت دور تا دور برگ را کلیک کنید تا با این ابزار خطی دور تا دور برگ رسم شود. در انتها باید با دوبار کلیک کردن روی عکس، چندضلعی که رسم کردید، بسته می شود و مساحت و محیط مورد نظر محاسبه می شود. برای نمایش محیط و مساحت بر روی تصویر (مطابق شکل زیر) از سمت چپ وارد Measurement شوید و Show Value و Show Unit را کلیک کنید تا فعال شوند

همچنین برای مشاهده نتایج می توانید از پنل های موجود در سمت چپ، گزینه Result را انتخاب کنید و نتایج را مشاهده کنید.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن تمام موارد زیر الزامیست