وارد کردن تصویر به آنیکس امیکا

وارد کردن تصویر به آنیکس امیکا

برای شروع آنالیز با آنیکس امیکا به یک تصویر نیاز هست، نرم افزار آنیکس امیکا (Anix Emica) می تواند تصویر را به صورت مستقیم از دوربین دریافت کند. علاوه بر این، اگر تصویری را از قبل روی حافظه کامپیوتر ذخیره کرده اید یا تصاویر را از آزمایشگاه دریافت کرده باشید به راحتی می توان این تصویر را وارد نرم افزار آنیکس امیکا کرد. پس دو روش وارد کردن تصویر به نرم افزار عبارتند از:

  • وارد کردن تصویر توسط دوربین میکروسکوپ
  • وارد کردن تصویر از حافظه کامپیوتر

استفاده از تصویر میکروسکوپ در Anix Emica

برای استفاده از این قابلیت، حداقل باید Anix Emica نسخه 4 را تهیه کنید. بعد از باز کردن نرم افزار، در بالا سمت چپ روی دکمه دوربین کلیک کنید این دکمه در تصویر زیر با فلش نشان داده شده است.

وارد کردن تصویر به آنیکس امیکا از طریق دوربین

از آنجایی که سعی شده امکان اتصال اکثر دوربین ها به نرم افزار Anix Emica میسر باشد دو روش مختلف برای اتصال به دوربین در این نرم افزار تعبیه شده است. بخش انتخاب روش های اتصال با فلش شماره 1 در تصویر زیر مشخص شده است. از دو گزینه موجود یک مورد را انتخاب کنید و روی دکمه Start کلیک کنید.

با توجه به متد انتخاب شده پنجره ای باز می شود که به شما اجازه می‌دهد از بین دوربین های متصل شده به کامپیوتر، یک مورد را انتخاب کنید (فلش 2). سپس روی Ok کلیک کنید تا تصویر دوربین در پنجره مشاده شود. با زدن دکمه Capture، عکس از دوربین گرفته می شود و وارد نرم افزار آنیکس می شود.

اگر تمایل دارید که عکس دوربین را در حافظه کامپیوتر خود ذخیره کنید، روی دکمه Save Image کلیک کنید و مسیر ذخیره سازی عکس را انتخاب کنید.

وارد کردن تصویر به آنیکس امیکا از طریق دوربین میکروسکوپ

وارد کردن تصویر به آنیکس امیکا از حافظه

برای وارد کردن تصویری که در حافظه دائمی کامپیوتر ذخیره کرده اید، می توانید مطابق شکل زیر وارد بخش File شوید و گزینه Open Image را انتخاب کنید. دقت داشته باشید اگر دکمه Alt صفحه کلید را نگه داشته باشید، گزینه Replace Image مشاهده خواهد شد.

وارد کردن تصویر به آنیکس امیکا از طریق دوربین میکروسکوپ

بعد از انتخاب Open Image، پنجره ای باز می شود که از طریق آن می توانید عکس مورد نظر خود را وارد نرم افزار Anix Emica کنید. بعد از وارد کردن تصویر، می توانید شروع به آنالیز تصویر کنید. توجه داشته باشید که برای انجام آنالیز، کالیبره کردن نرم افزار آنیکس امیکا الزامیست.

کلید میانبر برای باز کردن عکس در آنیکس امیکا

با فشردن کلیدهای Ctrl+O پنجره ای باز می شود که می توانید عکس مورد نظر را از آنجا انتخاب کرده و وارد نرم افزار آنیکس امیکا کنید.

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن تمام موارد زیر الزامیست